آخرین اخبار : 

در دوران پهلوی با انقلاب سفید بیشتر موقوفات از بین رفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین ، اولین جلسه شورای برنامه ریزی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین عصر امروز با حضور حجت الاسلام سیدمصطفی مجیدی مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین معاونین و روسا و مسؤلین ستادی اجرایی برگزار شد.

حجت الاسلام سیدمصطفی مجیدی مدیر کل اوقاف استان ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان با بیان این که سیر تاریخی اوقاف در ایران دارای فراز و فرود بسیاری بوده گفت: دوران حکومت صفویان و دوره بعداز پیروزی انقلاب اسلامی دوران شکوفایی ورشد موقوفات بوده و در زمان صفویان بیشتر موقوفات در باب علم و دانش و حوزه های علمیه بوده است و متاسفانه در دوره نادر شاه افشار و دوره پهلوی دوران نابودی بیشتر موقوفات در ایران اتفاق افتاده است به نحوی که نادر شاه بیشتر موقوفات را خرج جنگها و لشگر کشی های خود نمود و در دوران پهلوی نیز با انقلاب سفید و اصلاحات ارضی و خارج نمودن موقوفات از دست علماء ،بیشتر موقوفات از بین رفت.
حسین کارگر معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در ابتدای این جلسه ضمن بیان دستور جلسه و نحوه بررسی و تبادل نظر در خصوص موارد مطروحه اظهار داشت : هدف ما تنها برگزاری این جلسات طبق روال و دستورالعمل های مدون نیست،تمام تلاش ما این است برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های نوین و جذاب در اتاق فکری تدوین و آماده شود و این شورا بهترین مکان برای تشکیل این اتاق فکر است که هدف ما هم همین است. .
در ادامه این جلسه روسای شهرستانها گزارشی از اقدامات حوزه های کاری خود وهمچنین میزان پیشرفت برنامه های ابلاغی ارائه و برنامه های خود درجهت پیشبرد بهتر امور را بیان نمودند.
در خاتمه مسولین ستادی نیز گزارشی از اهم اقدامات حوزه کاری خود بیان و نکاتی در جهت هماهنگی و تعامل بیشتر با ادارات شهرستانها بیان نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *