آخرین اخبار : 

اولین سافاری پارک کشور به پیشرفت فیزیکی 41 درصدی رسید

محمد علمی، معاون فنی و عمرانی شهردار قزوین، از پیشرفت 41 درصدی اولین سافاری پارک کشور در قزوین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت عمرانی شهرداری قزوین؛علمی بیان کرد: اولین اکو پارک کشور، که هدف آن مطالعه گونه های حیوانات در حال انقراض ایران است، در قالب اولین سافاری پارک کشور، در فضايي به مساحت 28 هکتار در بوستان ملي باراجين قزوين در حال احداث بوده و تاکنون 41 درصد پيشرفت فيزيکي دارد.
وی افزود: اين طرح در ضلع جنوب غربي بوستان ملي باراجين در منطقه تپه ماهور و دامنه ای به شیب 30 تا 35 درصدي در هفت زیستگاه موسوم به هفت دره اجرا مي شود که در اين طرح از آخرين تکنولوژي روز از جمله فنس الکتريکي براي جداسازي زيستگاه حيوانات و محدوده دره ها استفاده خواهد شد.علمی گفت: اينگونه پارک ها در جهان در اراضي مسطح ايجاد مي شوند ولي اجرای آن در زمینی با شيب 30 تا 35 درصد جزء امتیازات این پروژه محسوب می شود.
معاون فنی عمرانی شهردار خاطرنشان کرد: نکته ای قابل توجه که باید به آن اشاره شود این است که در این پروژه کمترین آسیب به فضای سبز و درختان موجود وارد می شود، به طوری که تاکنون هیچ درختی در حین عملیات عمرانی قطع نشده است.
این مقام مسئول درباره مسیرهای دسترسی به سافاری پارک گفت: سه مسير دسترسي در طول دره های سافاری پارک پيش بيني شده که يک مسير براي عبور خودروهاي سافاري و يک مسير براي خودرو هاي سرويس دهي و خدماتي و يک مسير براي بازديدکنندگان پياده است که مي توانند همه حيوانات را در مسير مشاهده کنند و طراحي اين پارک به گونه اي است که براي معلولان و سالمندان نيز راحت و مناسب خواهد بود.
علمی در پایان با بیان اینکه سه دره از هفت دره درسال گذشته با حضور معاون رییس جمهور مورد بهره برداری قرار گرفت، افزود: اعتبار 100 میلیارد ریالی برای این پروژه در سال جاری اختصاص یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *