آخرین اخبار : 

مردم نگران خرید میوه شب عید نباشند

توزیع میوه شب عید در قزوین از ۲۵ اسفند ماه
مردم نگران خرید میوه شب عید نباشند
به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان قزوین، محمود محمودی در گفتگوی خبر 20 شبکه قزوین با اشاره به اینکه مردم نگران خرید میوه شب عید نباشند، اظهار کرد: میوهشبعیدمردماستانبهاندازهکافیتامین،تهیهودر حال ذخیرهسازی است و در این زمینه مشکلی نداریم.
این مسئول با بیان اینکه براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار متولی میوه شب عید، سازمان تعاون روستایی است گفت: از 3 ماه گذشته ذخیره سازی سیب و پرتقال که میوه پرمصرف شب عید است در برنامه کاری قرار گرفت.
رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین اعلام کرد: سیب مورد نیاز استان نسبت به سال گذشته با 60 درصد افزایش در سردخانه ذخیره سازی شده است که از شهرستان دماوند تهران و شهرستان اشنویه آذربایجان غربی با کیفیت عالی تامین شده است.
محمودی ادامه داد: 800 تن سیب برای عید نوروز در سردخانه‌های استان ذخیره سازی شده که 60 درصد آن سیب زرد و 40 درصد سیب قرمز است.
وی با بیان اینکه میزان ذخیره سازی پرتقال هم نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است، افزود: تاکنون 470 تن پرتقال در سردخانه استان ذخیره سازی شده و تا رسیدن به میزان سهمیه تعیین شده که 1100 تن است، ادامه خواهد داشت.
این مسئول خاطرنشان کرد: پرتقال شب عید امسال از نوع شمال (تامسون) و جنوب (والنسیا) تهیه شده است.
محمودی تصریح کرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در کمیته راهبردی، میوه‌های ذخیره شدهدر سردخانه‌ها از ۲۵ اسفندماه تا 15 فروردین ماه سال آینده در غرفه‌هایی که به زودی مکان آن‌ها تعیین و اعلام می‌شود، با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار عرضه خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه میوه شب عید ۱۵تا۲۰ درصد زیر قیمت بازار عرضه می‌شود، یادآور شد: سال گذشته 87 غرفه در استان برای عرضه مستقیم میوه شب عید در نظر گرفته شده بود که امسال تا 100 غرفه افزایش می یابد.
رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین همچنین از احداث بازارچه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در قزوین خبر داد و گفت: به منظوررفاه حال همشهریان کالاهای تنظیم بازار باقیمت تعادلی دراین مرکزعرضه خواهدشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *